ویلای تراس

ویلای تراس  در منطقه ای ییلاقی ساخته شده و قرار است در ایام تعطیلات و آخر هفته ها به مدت چند روز اقامتگاه یک خانواده باشد.  طراحی داخلی مینیمال و مدرن این ساختمان  به منظور انتاقل بیشتر حس آرامش و دوری از استرس فضای شهری طراحی شده است.

 

در عین حال مینیمال بودن طراحی داخلی این فضا به سهولت نگه داری و مراقب از ساختمان هم کمک زیادی میکند.

در طراحی داخلی این فضا سعی کردیم نقطه کانونی و مرکز توجه اصلی را بیرون ساختمان قرار دهیم تا حس دل نشین باغ های بیرون به درون خانه نیز ، کشیده شود.و برای تقویت این مفهوم در فضای زیرپله یک باغچه داخلی کوچک نیز در نظر گرفتیم.

در مزحله انتخاب متریال ها هم، ما یک تم کلی در نظر گرفتیم که شامل ترکیب چوب و رنگ هاای خاکستری و سفید بود ، این تم و زمینه کلی هماهنگ با روح مینیمال خانه بود و با همان هدف تمرکز بر فضای بیرون نیز همخوانی داشت.

عنصر چوب که اینجا در کابینت ها ، کف پوش خانه  و پله ها به کار رفته بود ، علاوه بر گرم کردن فضای خانه ، یاداوری از حس طبیعت و خارج شهر بودن خانه را به مخاطب القا میکرد که بسیار مورد نظر کارفرما بود.  همچنین به علت سرد بودن اقلیم این پروژه نیاز بود با به کار گیری چوب بعنوان کف پوش و کف پله از انتقال سرما ، از کف ساختمان جلوگیری کنیم (این مورد در صورتا بکارگیری سنگ یا سرامیک میتوانست موجب نارضایتی کاربران در اینده شود)

 

برای دیدن نمای این پروژه میتوانید اینجا را ببینید

[panorama id=7851]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up