ویلا ساختمانی که با شنیدن نام آن خاطراتی خوب در ذهن ما ، یاداور میشود.  ویلا ها عموما در مناطق خوش اب و هوای اطراف شهر ها ساخته میشوند تا فضایی باشند برای آسایش و خوشی انسان هایی که از هیاهوو و شلوغی شهر خسته شده اند. از این رو باید توجه ویژه ای به ساخت و طراحی ویلا کرد. داشتن سر پناهی با امکانات اولیه در دل طبیعت موقعیت بسیار لذت بخشی است ، اما وقتی ما چنین هزینه های سنگینی برا خرید این املاک میپردازیم ، توقع بسیار بالاتری از ویلا باید داشته باشیم.

از این رو معماران میتوانند به 3 شکل به شما کمک کنند

طراحی فضاهای دلنیشین و کارامد

ویلا را میتوان ساختمانی در دامان طبیعت تصور کرد که تمام اجزا این ساختمان  (درب ، دیوار،کف و …) در خدمت آرامش وخوشی شما است.
در طراحی یک ویلای خوب درعین پاسخ دادن به نیازهای عادی زندگی شما ، مناظر زیبای طبیعی یا ساخته انسان در تمام جهات مقابل دید ساکنان ویلا قرار میگیرد تا بدین وسیله افراد غرق در زیبایی ها و مناظر چشم نواز شوند و خوشایند ترین احساسات در آن ها شکل بگیرد.
در هر پروژه ای شرایط محیط و سلیقه کارفرما و محدودیت های محیط بسیار متفاوت است ، از این رو یک معمار خوب ابتدا بهترین چشم انداز های طبیعی هر پروژه را پیدا میکند،آن ها را تقویت میکند و فضا ها را در جهت این چشم انداز ها جانمایی میکند،  درعین حال زیبایی به خارج ساختمان محدود نمیشود بلکه یک معمار در خانه هم شروع به طراحی چشم انداز ها و عناصر زیبا برای تزیین فضا های این خانه میکند.
با توجه به سبک زندگی کارفرما معمار فضا ها وامکاناتی را در پروژه طراحی و پیش بینی میکند ،باغی زیبا با فضای مخصوص پیاده روی در میان درختان باغ،تراسی مصون از دید مزاحم اطراف با چشم اندازی زیبا مناسب استراحت ، کنجی ساکت و آرام با چشم اندازی به افق های دور برای مطالعه و کار ، سالنی باز با سقف بلند ،رو به زیباترین مناظر برای میهمانی ، یا یک نشیمن دنج و صمیمی پراز احساس برای دورهمی های شما.

کنترل هزینه ها

مثل هر سرمایه گذاری دیگری هنگام ساخت ویلا هم باید کنترل هزینه ها و اولویت بندی میان نیاز ها را مدنظر قرار داشت. به هر حال ویلا ساختمانی است که به طور موقتی از آن استفاده میکنید ، از این رو در طراحی ،ساخت و انتخاب متریال ها تفاوت های زیادی با خانه هایی دارد که هر روز در ان زندگی میکنیم ، یک معمار خوب میتواند با راهکار هایی مثل انعطاف پذیری و چند کارکردی کردن برخی فضا ها ، یا طراحی فضا ها در کوچکترین ابعاد ممکن و انتخاب متریال های متناسب ، صرفه جویی بسیار زیادی در هزینه های پروژه را حاصل کند و با این کار میتوان هزینه ایجاد امکانات متنوع و جدید را فراهم کرد.

مقاومت ساختمان و سهولت نگه داری

از آنجایی که ویلا ساختمانی برای آسایش است ، نگهداری از این ساختمان باید در ساده ترین حالت خودش باشد، تا مشغولیت ذهنی برای مالک ایجاد نکند. در انتخاب متریال ها و تکنیک های ساخت علاوه بر در نظر گرفتن زیبایی ، کارآمدی و هزینه ، باید به عواملی مثل طول عمر و مقاومت بالاو در دسترس بودن را نیز در نظر داشت که از این نظر کارفرما ضرر مالی نکند و برای ساختمان نیز کمترین خرابی و مشکل به وجود بیاید ، از این رو استفاده از تجربیات یک معمار بسیار به نفع کارفرماست.

اگر به دنبال یک دفتر طراحی خوب هستید اینجا را بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up